Автоцивілка

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів

Прийняття в 2004 році Закону “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” приєднало Україну до більшості країн Європи, в яких налагоджений цивілізований спосіб вирішення проблеми розрахунків між потерпілим та винуватцем в дорожньо-транспортній пригоді.

avtocuvilka

Метою дії Закону не є регламентування стосунків між страховими компаніями та власниками транспортних засобів, які зобов’язані придбати поліс, а гарантування потерпілому в ДТП відшкодування за отриманий збиток законним способом, від страхової компанії чи з накопичених гарантованих резервних фондів, які наповнюються за рахунок обов’язковості страхування.

Страховий захист

Поліс цивільної відповідальності не передбачає страхової виплати  за пошкодження чи втрату Вашого автомобіля, ризик яких Ви можете заздалегідь оцінити і при  бажанні застрахувати добровільним видом «АвтоКАСКО», проте він може врятувати від набагато більшої неприємності,  коли несподівано Ви можете стати винуватцем ДТП і настане Ваша відповідальність за заподіяну шкоду третій особі, розмір і характер якої Ви не можете передбачити.

Наша компанія здійснює обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на підставі ліцензії Державної комісії  з регулювання ринків фінансових послуг України АГ №569310 від 21.01.2011р. , свідоцтва про асоційоване членство  в Моторному (транспортному) страховому бюро України  № 009 та відповідно до Законів України «Про страхування» та “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”.

На кого поширюється дія полісу

Поліс оформляється на власника транспортного засобу, а дія його поширюється на будь-яку особу, що  буде керувати зазначеним транспортним засобом на законних підставах.

Вартість полісу

Страховий платіж визначається як добуток затвердженого базового платежу та відповідних коригуючих  коефіцієнтів, які залежать від:

  • типу транспортного засобу;
  • місця реєстрації транспортного засобу;
  • сфери використання транспортного засобу;
  • водійського стажу осіб, допущених до керування;
  • терміну дії.

Розрахувати вартість полісу Ви можете на нашому сайті

Пільги

Закон передбачає пільгу 50 % страхувальникам-громадянам України, що є учасниками війни, інвалідами ІІ групи, особами, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І або ІІ категорії та пенсіонерами, які є власниками транспортного засобу з об’ємом двигуна до 2500 см. куб.

Документи, необхідні для укладання договору страхування

Паспорт та ідентифікаційний код;
Посвідчення водія;
Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
У випадку, якщо транспортний засіб підлягає обов’язковому державному технічному контролю – документ, що підтверджує проходження такого контролю.

Ліміт відповідальності

Обов’язковий ліміт відповідальності становить:

  • 200 000 грн. на одного потерпілого за шкоду заподіяну життю та здоров’ю;
  • 100 000 грн. за шкоду заподіяну майну потерпілих.

При бажанні збільшити ліміт відповідальності або застрахувати відповідальність власників транспортних засобів, на які не поширюється обов’язковість Закону (трактори, екскаватори, електротранспорт), Ви можете додатково укласти договір добровільного страхування цивільної  відповідальності власників транспортних засобів.

Спрощена процедура оформлення ДТП

До полісу додається інформаційно роз’яснювальний матеріал та бланк повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (Європротокол) , який надає право водіям за певних умов оформляти документи про дорожньо-транспортну пригоду без залучення працівників ДАІ.

Страхування цивільної відповідальності при виїзді за кордон – «Зелена картка»

У разі виїзду транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, до країн – членів міжнародної системи автомобільного страхування, ви можете укласти договір міжнародного страхування «Зелена картка», страховий захист по якому діє на умовах країни відвідування.
Існує два види договорів «Зелена картка» в залежності від території їх дії:

  • Росія, Білорусь, Молдова (тариф)
  • Вся Європа (тариф)